Diyarbakır Kulp Masöz Bayan Mehi̇r

Diyarbakır kulp masöz bayan Selülit masaj yöntemi; selülit tedavisinin en önemli ayağıdır. Selülit rahatsızlığının oluşumunun başlıca sebebi dolaşım bozukluğundan kaynaklanmaktadır. Kan ve lenf dolaşımındaki bozukluk ve yağ dokusundaki artış sebebi ile toksik madde çok fazla birikir. Bu yöntem, kan ve lenf dolaşımını harekete geçirir ve dokular taze kan ile dolar. Diyarbakır masöz bayan

Selülit masaj yöntemi sayesinde deri altı kan dolaşımı iyileşmiş olur ve damarların çapının daralması, kanın bacaklardan düzenli olarak kolay bir şekilde akması sağlanır. Diyarbakır kulp masöz bayan . Böylece bozuk olan kan dolaşımı yeniden düzenlenir ve hücrelere, dokulara daha iyi oksijen gitmesi sağlanır. Böylece toksik maddelerin vücuttan atılması sağlanır.

Selülit tedavi için etkili olan iki şekilde masaj vardır. Bunlar; dolaşım ve lenfatik drenaj yöntemleridir. Bu yöntemler sayesinde kan dolaşımını aktive ederek, dokuların canlanması sağlanır. Özellikle kanın bacaklardan göğse doğru daha kolay gitmesini sağlar. Bu yöntem lenf dolaşım sistemi üzerinde etkilidir. Belirli noktalara parmaklarla bası uygulandığında lenfatik düğümler çözülmüş olur. Böylece bloke olmuş lenf sıvılarının serbest bırakılarak, toksik maddelerin vücuttan atılması sağlanır.